Czym są torebki biodegradowalne (PLA)?

Niedawno wprowadziliśmy naszą nową biodegradowalną wersję torebek celofanowych o które prosiło wielu naszych klientów chętnych do korzystania z opcji bardziej przyjaznej środowisku. Są one wykonane z bioplastiku, a nie z folii celofanowej, produkowanej z surowców ropopochodnych. Ta nowa generacja biodegradowalnych folii wykonanych z surowców odnawialnych (żywica PLA bio) ma na celu zastąpienie konwencjonalnego plastiku na rynku tworzyw sztucznych jednorazowego użytku, ponieważ szybciej ulegają one biodegradacji.

Czym są torebki biodegradowalne (PLA)

Z czego wykonane są nasze biodegradowalne torebki celofanowe?

Z czego wykonane są nasze biodegradowalne torebki celofanowe

Zastosowany materiał to kwas polimlekowy (PLA), który jest bioplastikiem otrzymywanym ze skrobi kukurydzianej lub cukrów. Są to odnawialne i szybko rosnące zasoby, co czyni go bardzo zrównoważoną alternatywą dla zwykłej folii celofanowej. Produkcja PLA wymaga również znacznie mniej energii!

Jak biodegradują się ekologiczne torebki celofanowe?

Nasze biodegradowalne worki przezroczyste mają okres przydatności do użycia wynoszący około 12 miesięcy (w zależności od warunków przechowywania), po którym to okresie ulegają najpierw rozkładowi na małe kawałki - wywołanemu przez światło słoneczne, ciepło lub naprężenie mechaniczne - a następnie rozkładowi na elementy naturalne (dwutlenek węgla, woda i biomasa w wyniku trawienia mikrobiologicznego).

Proces ten jest różny i może trwać od 2 do 5 lat - w zależności od środowiska utylizacji i grubości produktu (nadal trudno jest przewidzieć ramy czasowe, ponieważ będą one bardzo różne w zależności od warunków) - a nie dekady lub stulecia, jak w przypadku zwykłego polietylenu.

W kontrolowanych warunkach ulegają one biodegradacji w ciągu sześciu miesięcy w kompoście przemysłowym (certyfikat DIN EN 13432).

Jakie inne zalety mają kompostowalne torebki celofanowe?

Oprócz ich niesamowitych ekologicznych cech, nasze biodegradowalne torebki celofanowe mają również następujące zalety:

  • Przezroczyste torebki (30 mikronów), idealne do ekspozycji Twoich przedmiotów
  • Dostępne w 6 popularnych rozmiarach: 155 x 160 mm; 162 x 119 mm; 175 x 129 mm; 185 x 138 mm; 216 x 155 mm, 230x167mm
  • Łatwe zamknięcie z odrywanym paskiem
  • Materiał bezpieczny dla żywności
  • Wyprodukowano w Wielkiej Brytanii
  • Certyfikat DIN EN 13432 (7H0052) dla kompostowalnych półproduktów

Do czego można wykorzystać nasze biodegradowalne torebki?

Doskonałe do prezentacji przedmiotów takich jak kartki okolicznościowe, wydruki, ciasteczka, breloczki, biżuteria i wiele innych!

Ale jak mówi przysłowie, "Obraz wyraża więcej niż tysiąc słów", więc spójrzmy na kilka wspaniałych sposobów wykorzystania naszych kompostowalnych torebek celofanowych!

Czym są torebki biodegradowalne (PLA)

www.kopertypolska.pl/product/przezroczyste-woreki-biodegradowalne
Źródło


www.activesustainability.com/environment/what-are-bioplastics
www.bioplasticsnews.com/polylactic-acid-or-polylactide-pla